Domácí prohra, která může mrzet!

FC 05 Zavidov – Viktorie Vestec 0:1 (0:0)

V neděli završili zavidovští fotbalisté anglický týden, během kterého sehráli tři důležité a náročné zápasy v I. A třídě. Únava asi sehrála důležitou roli, protože svěřenci Bedřicha Kocha podali jeden z nejslabších výkonů.

Prvních patnáct minut bylo ve znamení tlaku hostů, kteří byli pohyblivější a fotbalovější. Domácí ale dokázali čisté konto uhájit. Zhruba po čtvrthodině se začali osmělovat i Zavidovští, ale několik závarů k brance nedotáhli. Rozhodující moment přišel v 35., kdy si hosté na levé straně narazili míč. Bývalý reprezentant a rekordman v počtu mistrovských titulů Jiří Novotný vysunul Michálka, který předložil míč před branku Štumpfovi, jemuž stačilo nastavit placírku – 0:1.

Kdo čekal, že uvidí ve druhém poločasu tlak domácích, tak byl zklamán. Hosté chytrou hrou drželi míč. Naopak domácí jen nakopávali a v útoku se moc neohřáli, protože míč na útočné polovině udržet nedokázali. Jediná šance přišla v 73., kdy utekl po pravém křídle Žďánský, ale jeho křížnou střelu vykopl brankář špičkou kopačky na roh. V závěru přišel asi pětiminutový tlak Zavidova, ale vyrovnání nepřinesl.

Bedřich Koch: „Jsem zklamaný. Dnes jsme si nezasloužili vyhrát. Při troše štěstí jsme mohli přemýšlet o bodu, ale herní výkon se vůbec nepodobal tomu, co jsme předvedli v neděli a v úterý. Takhle se o záchranu nebojuje. Byli jsme pasivní. Nechtěli jsme hrát. Soupeř těžil ze své zkušenosti. Na naší hře se mohla projevit velká zátěž, což odnesl zraněním Petr Hornof, ale na druhou stranu jsme o náročném programu věděli, takže se na to nemůže vymlouvat.“

Zavidov: Kukla – L. Kapoun, Beneš, Polák, Hornof – Dvořák, Knor, Klouček, Koch – Žďánský, Korčák. Trenér: Bedřich Koch. -tělo-