Domácí byli o gól lepší

SK Votice – FC 05 Zavidov 2:0 (1:0)

Ve 29. kole I. A třídy odjeli zavidovští fotbalisté do Votic, které jsou v polovině tabulky. Pro oba týmy to tak byl zápas na pohodu a bez nervů.

Od prvních minut se hrál vyrovnaný fotbal. Do první šance se dostali domácí, ale trefili hlavou jen břevno Krausovy branky. Ve 25. přišel klíčový okamžik zápasu. Hosté chybovali ve středu hřiště. Následoval rychlý brejk domácích a Kraus byl proti zakončení bezmocný – 1:0. Vyrovnání mohlo přijít za pár minut. Korčák utekl po straně. Vnikl do vápna, ale místo nahrávky na volného D. Štillera, který by zakončoval do odkryté branky, volil střelu a trefil jen vyběhnuvšího brankáře.

Druhá část začala šancí Zavidova. Krejza už se rozmýšlel, kam pošle míč, to ale stačilo obránci domácích, aby na poslední chvíli dokázal střelu zablokovat. Zhruba po hodině hry se mezi dva obránce „pustil“ ve vápně Korčák. Byl sražen, ale píšťalka rozhodčího nezazněla. Hosté vsadili vše na jednu kartu, ale udeřili domácí. Tři minuty před koncem podnikli brejk do otevřené obrany a rozhodli o svém vítězství – 2:0.

Jaroslav Hamouz: „Hráli jsme asi maximum, co jsme v naší sestavě mohli. Sportovně musím uznat, že soupeř byl asi o jeden gól lepší a vyhrál zaslouženě. Votice mají mladý, běhavý tým, na který jsme šli s taktikou zhuštěného středu, což domácím dělalo problémy, ale nám se skórovat nepodařilo a to rozhodlo.“

Zavidov: A. Kraus – Z. Šmíd, Polák, M. Kučera, Hvězda – Dvořák, D. Štiller (65. Ryšlavý), Devera (80. L. Šíma), Krejza – Škyta (85. J. Kraus) – Korčák. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-