Dlouhá pauza na výkonu byla znát

FC 05 Zavidov – SK Tochovice 1:2 (1:1)

V úterý dohrávali zavidovští fotbalisté první jarní kolo, když hostili tým SK Tochovice. Jejich domácí trávník byl pro hru opět nezpůsobilý, a tak se hrálo na Zátiší.

Vstup do utkání a prakticky celý první poločas nebyl ze strany Zavidovských vůbec dobrý. Tochovice byly fotbalovějším týmem a zaslouženě šly ve 26. min. do vedení, když Ježek přeskočil ve vápně Hornofa a Kukla byl proti hlavičce krátký – 0:1. Zavidovští se dostali k možnému vyrovnání po chybě exligového Máchy, jemuž vypíchl míč Korčák, ale neproměnil. Druhá chyba podobného rázu přišla od hostů pět minut před přestávkou, a to už se Korčák nemýlil – 1:1.

Druhý poločas už nebyl ze strany Zavidova tak nepovedený. Hráči se postupně dostávali do hry, ale byli to hosté, kteří udeřili. V 56. rozhodčí neodmávali nepatrný ofsajd. Útočník utekl po pravém křídle. Naservíroval míč na přední tyč, kam si naběhl další exligový hráč Daniel Huňa a prostřelil Kuklu – 1:2. Zavidovští ale nesložili zbraně. Nezastavilo je ani vyloučení V. Beneše, který v 70. viděl druhou žlutou. Největší šanci na vyrovnání měl Vanický, ale ze tří metrů minul odkrytou branku. Závěr byl ve znamení tlaku Zavidova, ale kýžené vyrovnání nepřišlo.

Bedřich Koch: „Z mého pohledu to byl remízový zápas, bohužel nás soupeř potrestal za úvodní pasivitu. Při hře v deseti jsme hráli vabank. Měli jsme obrovskou příležitost, kterou jsme nevyužili. Všem hráčům děkuji za výkon, že dokázali bojovat až do poslední chvíle.“

Zavidov: Kukla – L. Kapoun, V. Beneš, Hornof, Vanický – D. Štiller (35. P. Šíma), Knor (77. P. Čech ml.), Klouček, Koch – Jančařík, Korčák. Trenér: Bedřich Koch. -tělo-