Diváci dostali devítigólový pamlsek

V 9. kole I. B třídy přivítali Zavidovští na svém parádně střiženém trávníku v rámci okresního derby „chmelaře“ z Mutějovic.

Od úvodního hvizdu se hrál pro diváka velmi zajímavý fotbal, kterému nechyběly osobní souboje a hlavně koření. První branka padla již po čtyřech minutách. Domácí nejprve přežili dvě šance „chmelařů“, aby následně po rohu udeřili, když si centrovaný míč tečoval hlavičkou přes celou branku do vlastní sítě Melč – 1:0. Vyrovnání přinesla 10. min., kdy se Jarda Kukla při vyběhnutí zastavil na půli cestě, čehož využil Beránek. Vběhl nikým neatakován do vápna a střelou pod břevno obstřelil Kuklu – 1:1. Za dvě minuty mohli domácí jít do vedení, ale Aksamit bravurně nohou vykopl dorážku Špičky z pěti metrů. Trest za to pro domácí přišel ve 21. min., kdy zavidovská obrana nechala po rohovém kopu vystřelit z hranice penalty L. Kapouna, jehož střelu před Kuklou ještě tečoval Beránek – 1:2. Za dvě minuty se na vápně uvolnil Škyta, ale Aksamit jeho střelu levačkou vytěsnil na roh. Zavidovský kanonýr se dočkal ve 28., kdy se po vhazování uvolnil směrem do vápna a jeho střelu před Aksamitem tečoval Lukáš Kapoun – 2:2. Za sedm minut podnikli „chmelaři“ rychlý brejk, který „uhasil“ V. Beneš až ve vápně tím, že stáhl Sajnera. K nelibosti hostů za tento zákrok druhou žlutou, která by znamenala vyloučení, neviděl. Míč si postavil Lukáš Roubík a poslal jej do druhého koutu branky, než který risknul Kukla – 2:3. Radost hostů ale trvala jen tři minuty. Škyta vysunul Korčáka, kterého bránil Kroupa, jenž ve snaze odkopnout míč, jej napálil z dvaceti metrů do vlastní branky. Aksamit proti tomuto přelobování byl bezmocný – 3:3. Ve 42. domácí dokonali obrat. Škyta utekl po pravé straně. Přesně naservíroval míč pro Korčáka, kterému stačilo jen nastavit placírku a poslat míč do odkryté branky – 4:3. Hned za minutu mohl Korčák zlomit odpor hostů, ale Aksamit bravurním vyběhnutím a pádem pod nohy šanci domácího kanonýra zlikvidoval.

Druhý poločas už nepřinesl takové střelecké hody. V 59. přišla další diskutabilní situace, když  J.Hamouz zastavil střelu Koláčka rukou, ale jelikož ji měl u těla, tak rozhodčí hru nepřerušil. Za tři minuty už se ale druhá penalta proti domácím pískala. Před Kuklovou brankou byl „stažen“ Černý, který si sám postavil míč, ale jeho ležérní střelu Kukla zneškodnil. V 72. předvedl parádní únik po pravé straně Bok, ale místo nahrávky volným Krejzovi nebo Škytovi volil střelu, kterou Aksamit nohou vykopl na roh. Po následném rohu se k odraženému míči dostal Korčák, ale mířil jen do spojnice tyče a břevna. V 73. už Bok přihrál a to tak parádně, že šel Korčák sám na Aksamita a kolem něj poslal míč mazácky do sítě – 5:3. „Chmelaři“ ale nesložili zbraně. V 82. vnikl do vápna Staněk, kde byl „podražen“ P.Liprtem, což znamenalo třetí pokutový kop pro „chmelaře“. Lukáš Roubík se štěstím prostřelil Kuklu – 5:4. V předposlední minutě mohla rozhodnout dvojice Bok – Škyta, ale jejich úniku chyběla přesná finální přihrávka.

Jaroslav Hamouz: „V prvním poločase jsme byli horším týmem a nad vodou nás udrželi vlastní góly soupeře. Hráči byli zbytečně zakřiknutí a měli respekt ze soupeře. Ve druhém poločase už jsme byli fotbalovější a podařilo se nám navýšit vedení. Jak jsme měli v minulých zápasech smůlu, tak nyní se k nám přiklonilo štěstí.“

Milan Staněk: „Není moc zápasů v kariéře hráčů či trenérů, ve kterých vstřelíš sedm gólů a prohraješ. Soupeři jsme vlastními góly pomohli. V prvním poločase jsme byli lepším týmem a je otázkou, jak by se zápas vyvíjel, kdyby kapitán domácích Vláďa Beneš dostal druhou žlutou kartu. Tento moment významně ovlivnil další průběh. Tím si na rozhodčí vůbec nestěžuji. Měl odvahu odpískat proti domácím tři pokutové kopy a to už zaslouží smeknout. My jsme mohli vyrovnat z druhé penalty, což se nestalo a to byl druhý významný faktor zápasu. Asi by utkání více slušela remíza. Dnes jsme si nezasloužili prohrát.“

fotky: http://tatranrakovnik.rajce.idnes.cz/FC_05_Zavidov_-_FK_Chmel_Mutejovice_5_-_4/

Zavidov: Kukla – V. Beneš – Pichner, Liprt, Hvězda (50. Bok) – Koc (58. Hamouz), D. Štiller, Špička (65. Devera), Krejza – Škyta, Korčák. Trenéři: Zdeněk Pichner a Jaroslav Hamouz.

Mutějovice: Aksamit – L. Roubík – Kafka (), Koláček, Kroupa – Melč, Frühauf, L. Kapoun, Beránek (55. Černý) – Sajner (65. Křikava), Staněk. Trenér: Milan Staněk. -tělo-