Čtyřgólové loučení s podzimem

FC 05 Zavidov – FK Votice 4:2 (2:2)

V posledním kole I. A třídy hostili zavidovští fotbalisté souseda v tabulce, který měl jen o bod méně, a tak se hrálo o pomyslných šest bodů. Vstup do zápasu domácím nevyšel. Neuběhly ani dvě minuty, když Jančařík srazil ve vápně unikajícího Voráčka a Šlejmar poslal z penalty hosty do vedení – 0:1. Po deseti minutách ale domácí převzali iniciativu a vyrovnání viselo na vlásku. Nejblíže byl Wittmayer, který šel sám na brankáře, ale neproměnil. Gólem neskončila ani řada závarů po standardních situacích. Góly přišly až v závěru poločasu. Ve 36. utekl Wittmayer. Zpětnou přihrávkou našel, z druhé vlny nabíhajícího Žďánského, jeho střela po zemi byla nechytatelná – 1:1. Neuběhla ani minuta, kdy Korčák vybídl ke skórování Wittmayera, který tentokrát zachoval chladnou hlavu a otočil vývoj – 2:1. Přesto se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Tři minuty před přestávkou vykombinovali hosté ve vápně zavidovskou defenzivu a Voráček prostřelil Krause – 2:2.

Druhá část už byla jednoznačně v režii domácích fotbalistů, kteří velmi dobře kombinovali. Drželi míč a dostávali se do šancí. Hned po sedmi minutách zahrával D. Štiller rohový kop. Nejvýše se do vzduchu zavěsil Klouček a nechytatelným „trkancem“ vrátil svým barvám vedení – 3:2. Hosté nebyli ve druhé části nebezpeční a navíc dohrávali od 72. min. bez vyloučeného Homolky, který za svůj zákrok bez možnosti hrát míče uviděl rovnou červenou kartu. Poslední slovo tak měli v nastaveném čase domácí, kteří předvedli nádhernou akci, kdy šel míč po ose Vanický – D. Štiller – Žďánský až ke Korčákovi, který pečetil vítězství – 4:2.

Jaroslav Hamouz: „Naše vítězství je naprosto zasloužené. Hlavně za výkon ve druhém poločase, kdy jsme soupeře k ničemu nepustili a ovládli hru. Zakončili jsme tak celkem úspěšný podzim výhrou a ziskem 22 bodů, což není špatné.“

Zavidov: A. Kraus – Vanický, V. Beneš, Klouček, Jančařík – Žďánský, D. Štiller, Dvořák (70. Geier), Wittmayer – Korčák, Ryšlavý (87. P. Šíma). Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-