Chyběl důraz a přesné zakončení

FC 05 Zavidov – SK Černolice 1:3 (0:2)

V prvním jarním kole I. A třídy přivítal Zavidov na svém velmi dobře připraveném trávníku zkušený tým Černolic, na jehož hrotu nastupuje bývalý ligista i hráč SKR Pavel Drsek.

Vstup do zápasu se domácím vůbec nepovedl. Neuběhly ani tři minuty, když domácí obrana zaspala při kolmé přihrávce a Kukla byl proti následnému přelobování od Fraňka bezmocný – 0:1. Hned za minutu mohl být vyrovnáno. Škyta se objevil úplně sám před hostujícím brankářem, ale nastřelil pouze jeho tělo. Domácí defenziva působila v první části jako „průchoďák“. Během následných deseti minut se v prostoru penalty objevili nikým neatakovaní dva hráči Černolic, ale Kukla si s jejich zakončením vždy poradil. Domácí toto varování neprobudilo z letargie, a tak přišel trest. Na střílený centr si naběhl Drsek a chytrou tečí poslal z hranice malého vápna míč pod břevno – 0:2. Domácí měli tři velké šance snížit. Nejprve po Škytově nahrávce pálil do břevna Liprt. Chvilku na to těsně minul křížnou střelou Korčák. Stejný hráč následně prošel po brankové čáře. Zpětnou přihrávku našel Škytu, ale jeho slabé zakončení hostujícího brankáře nepřekvapilo. Šance byly i na druhé straně, ale jen špatná koncovka hostů zapříčinila, že se stav nezměnil.

Druhá část už nepřinesla tak zajímavý fotbal. Zkušení hosté si hlídali dvoubrankové vedení. Domácí se sic snažili, ale chyběl moment překvapení. Zhruba po hodině hry zahrávaly Černolice rohový kop, který neodvrátila ani obrana domácí, ani brankář Kukla a osamocený Šilhavý měl snadnou úlohu dokopnout míč do sítě – 0:3. Domácí si v závěru vytvořili tlak, který po závaru po rohovém kopu korunoval snížením Devera – 1:3. A jelikož se svojí střelou neuspěl Škyta, tak se skóre již nezměnilo.

Jaroslav Hamouz: „V první řadě mě zklamal přístup hráčů, který byl bojácný. Byli jsme krotcí jako beránci a soupeř nás za to potrestal. Na druhou stranu, v prvním poločase jsem se soupeři, co se týče vypracovaných šancí, vyrovnali. Koncovka ale byla jasně na straně Černolic. Ve druhé části si soupeř zkušenou hrou náskok pohlídal a zvítězil zcela zaslouženě.“

Zavidov: Kukla – Vanický, M. Kučera, Polák, Hvězda – Pichner (74. P. Čech st.), D. Štiller (66. Devera), Liprt, Krejza (70. Ryšlavý) – Škyta, Korčák. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-