Bídný výkon v druhém přípravném duelu!

FC 05 Zavidov – Sokol Mšec 0:4 (0:2)

V neděli bylo na umělé trávě Tatranu Rakovník na programu přípravné utkání, ve kterém změřil Zavidov (1. A třída) síly se Mšecí (1. B třída). Oba týmy dopoledne trénovaly, ale více negativně se to projevilo na hře Zavidova.

Přitom prvních patnáct minut patřilo právě svěřencům trenéra Bedřicha Kocha, kteří byli častěji na polovině Mšeci a dostali se do velké šance, ale křížná střela Kocha jen těsně minula zadní tyč Klímovy branky. Zhruba po čtvrthodině se začali Mšečtí osmělovat a postupně převzali otěže zápasu do svých rukou. Skóre se poprvé změnilo ve 23., kdy si Podlena pohrál ve vápně s Vitnerem, jehož se zbavil zasekávačkou a následně dloubákem přehodil Kuklu, čemuž nezabránil ani Hornof – 0:1. Mšečtí měli velice rychlý a nebezpečný přechod do útoku, což dělalo Zavidovským velké problémy. Ve 37. si za obranu naběhl Wittmayer. Šel sám na Kuklu, který bravurním zákrokem stačil míč vyrazit, ale jeho spoluhráči byli při odkopu nedůrazní. Míč se dostal k Lupákovi, který jej pohodlně poslal do odkryté branky – 0:2.

Druhý poločas přinesl podobný obrázek. Zavidov hodně ztrácel míče. Naopak Mšec byla velice nebezpečná. V 59. utekl obraně Zavidově Podlena. Obstřelil vyběhnuvšího Krause, ale trefil jen tyč. Od ní se míč vrátil opět k Podlenovi, jehož už nikdo neatakoval, a tak mohl mšecký útočník pohodlně zakončit do prázdné branky – 0:3. Poslední slovo měli Mšečtí čtvrt hodiny před koncem. A. Kraus ještě pádem pod nohy stačil zlikvidovat šanci Zemana, ale opět přišel nedůraz jeho spoluhráčů při odkopu, čehož využil Podlena a nekompromisně poslal míč do sítě – 0:4. Čestný úspěch Zavidova mohl v závěru vstřelit z trestného kopu Žďánský, ale Klíma bravurní robinsonádou vyškrábl míč letící přes zeď zpod břevna.

Bedřich Koch: „Z výkonu mužstva jsem hodně zklamaný. Základem byly velmi špatné přihrávky. Tolik zkažených přihrávek za jeden zápas jsem snad ještě nezažil. O to horší je, že nejméně polovina jich byla, když hráči nebyli atakováni. Po patnácti minutách jsme úplně vyklidili pole. Věřím, že to byla výjimka, a jsem rád, že jsme si ji vybrali v přípravě. Stále nás ale čeká mnoho práce.“

Miloslav Mrázek: „Byl jsem hodně v očekávání, co s námi dopolední trénink udělá, ale kluci to zvládli výborně. Výsledek vůbec nepřeceňujeme. Přeci jen to je příprava, ale na druhou stranu věřím, že klukům dodá chuť do dalšího tréninku a do zimního drilu.“

Zavidov: Kukla (46. A. Kraus) – Vitner, Hornof, Klouček, L. Kapoun – D. Štiller, Koch, Dvořák, Knor – Korčák, P. Čech ml. Hokejově střídali: V. Beneš, P. Čech st. a Žďánský. Trenér: Bedřich Koch.

Mšec: Klíma – Škuthan, Heller, J. Kučera, Janoušek – Pelc, D. Mrázek, Zázvorka, Lupák – Podlena, Wittmayer. Hokejově střídali: Z. Červený, Zeman, R. Kapek, Mráz a Burgr. Trenér: Miloslav Mrázek. -tělo-