Bez vstřeleného gólu to nejde!

TJ Jíloviště – FC 05 Zavidov 2:0 (2:0)

Ve 28. kole I. A třídy odjeli zavidovští fotbalisté bojovat o záchranářské body na horkou půdu třetího týmu soutěže bez klíčových opor V. Beneše a Jančaříka.

Domácí měli v úvodních minutách územní převahu, ale do šancí se nedostávali. Zavidovští dobře bránili a nedokázali v ofenzivě udržet míč, čímž si obrana neodpočinula. První šanci ještě Kraus bravurně zlikvidoval, ale ve 25. už byl krátký na trestný kop Vahaly, který poslal míč od tyče do branky – 1:0. Ve 34. domácí vhazoval. Koch ve vápně fauloval útočníka a Siegl z penalty zvýšil – 2:0. Hned po rozehrání mohl Koch napravit své zaváhání. Před vápnem si narazil s Korčákem. Vnikl do čtverce, ale nastřelil pouze brankáře. Tím jako by odstartoval tlak hostů, kteří se do přestávky dostali do dvou velkých šancí, ale Žďánský a po něm Korčák neměli přesnou mušku.

Do druhé části vstoupili Zavidovští aktivněji. Vytvořili si tlak i šance, ale ta koncovka. Od 50. – 67. se dostal do tří velkých šancí Korčák, po jedné měli Čech a Žďánský, ale skóre se nezměnilo. Poté se hra na chvilku srovnala, ale Zavidovští opět přidali. Přišly další šance, ale koncovka byla žalostná. V závěru naopak mohli inkasovat. Jednou skvěle zasáhl Kraus a chvilku na to zachránil situaci na brankové čáře Vitner.

Bedřich Koch: „Bez vstřelených gólů a proměněných šancí nemůžeme myslet na úspěch. Domácí se dnes doslova klepali o výsledek, ale to nám body nepřinese. Škoda, že se nám nepodařilo snížit, ale na druhou stranu. Bůhví co by se zde dělo. K rozhodčím se nechci vyjadřovat. Co je platné, že jsme nebyli horším týmem, když jedeme bez bodu a naše situace je vzhledem k rozlosování skoro nehratelná.“

Zavidov: A. Kraus – L. Kapoun (46. Vanický), Klouček, Polák, Dvořák (77. Hvězda) – Knor (79. D. Štiller), Koch, Vitner, Žďánský – Čech ml., Korčák. Trenér: Bedřich Koch. -tělo-