Bez bojovnosti to nejde

Klobuky – Zavidov 1:1 (0:1) pk 3:2

Od prvních minut se hrál na hrbolatém terénu velmi nezáživný fotbal. Zavidovští se přizpůsobili nakopávané domácích, a tak se vlastně jen běhalo z jedné strany na druhou. V 18. dali Zavidovští míč na zem a hned z toho byl gól. Korčák utekl po křídle. Přesným centrem našel naběhnuvšího Kloučka, který se zavěsil do vzduchu a nechytatelně poslal míč do sítě – 0:1. Domácí se dostali k ohrožení branky až v závěru, ale M. Štiller si s bombou poradil a míč vyrazil na roh.

Začátek druhé části patřil hostům, kteří se snažili kombinovat, což na domácí platilo. Bohužel tento způsob hry vydržel Zavidoským jen deset minut a pak se vše vrátilo do starých kolejí. S přibývajícími minutami vyklidili hosté střed pole, což byla voda na domácí mlýn. Z jejich tlaku přišly standardní situace. Jeden trestný kop skončil na tyči. Druhý těsně vedle a ten třetí v síti, když byl M. Štiller bezmocný – 1:1. Za tohoto stavu hosté přidali, ale z vypracovaných šancí vítězný gól nepřišel.

Ke slovu tak přišly penalty. M. Štiller sice jednu chytil, ale D. Štiller, Hvězda a Dvořák neproměnili, což na plusový bod nestačilo. Úspěšnými střelci byli jen Vitner a Žďánský.

Daniel Devera: „Bez zápalu, bojovnosti, emocí a chuti hrát a vyhrávat to nikdy nepůjde. To je na lavičce každý trenér zbytečný. Kluci dnes nešli vyhrát, ale pouze zápas odehrát, a to mě štve.“

Zavidov: M. Štiller – Dvořák, Hornof, Klouček, Hvězda – Zuda (78. Denk), Vitner, Knor (61. D. Štiller), Koch – Korčák, Žďánský. Trenér: Daniel Devera.