Další zavidovská kanonáda

Zavidov – Vinařice 8:2 (2:1)

Pořádnou střelnici si na svém stadionu otevřeli fotbalisté Zavidova. Ti v dalším kole krajské I.B třídy rozstříleli Vinařice osmi zásahy. Díky tomu se domácí stále drží vedoucí dvojice tabulky – rezerv Hostouně a rakovnického Tatranu. Zavidov na oba celky ztrácí jediný bodík.

Od prvních minut se hrál vyrovnaný fotbal. Zavidov se více tlačil do zakončení, ale bez gólového efektu. Ve 22. minutě si seběhl pro míč Korčák, vyslal kolmici na Žďánského, který svůj únik zakončil přesně k tyči 1:0. Za sedm minut to bylo už o dvě branky, potě co Krejčí vrátil hlavičkou odkop od hostující branky a Korčák po sólu zvýšil. Na domácích hráčích pak bylo vidět uspokojení a přenechali iniciativu na soupeři. Snížit se Vinařicím povedlo v 35. minutě, kdy se k odraženému míči dostal Kořínek a mířil volejem k tyči 2:1. Do kabin se šlo za tohoto stavu.

V kabině domácích o poločas proběhla bouře a do druhého poločasu nastoupilo již po několikáté v této sezóně jiné mužstvo. Hned po čtyřech minutách se ve vápně uvolnil Dvořák, jeho střelu mířící těsně vedle branky stihl tečovat Hanych a zvýšil vedení domácích 3:1. Hra domácích se po této brance uklidnila a pomalu začali na hřišti dominovat. V 58. minutě vyvážel míč stoper V. Beneš a čekal na náběh svých spoluhráčů. Když už byl na 30 metrech od brány, tak se nerozpakoval vypustil pumelenici, kterou vymetl šibenici hostujícího mladíčka Bolarda 4:1. Vinařice se ani za tohoto stavu nepoložily. Po vhozeném autu se míč dostal opět ke Kořínkovi, který svou druhou brankou v zápase snížil na 4:2. Zavidov však za necelou minutu na snížení odpověděl, Žďánský utekl a přesnou přihrávkou našel Jančaříka a ten mířil přesně 5:2. Rychlonohý Žďánský se pak dostal opět do úniku, který zakončil sám 6:2. Hosté byli v tu chvíli odevzdaní, tři minuty po Žďánském využil Krejčí špatné rozehrávky gólmana Bolarda a mířil do prázdné branky 7:2. Když už to vypadalo, že zápas skončí tímto výsledkem, dokončil Žďánský svůj hattrick, když zakončil další své sólo 8:2.

Daniel Devera: „Průběh utkání neodpovídá výsledku, nebo alespoň první poločas rozhodně ne. Vinařice hrály slušný fotbal a v prvním poločase byly o něco lepší. My jsme k utkání nepřistoupili tak, jak jsme měli, spíše jsme se trápili. Dali jsme do půlky dva góly a vypadalo to, že se herně zvedneme. Ale šance nepřicházely. O přestávce jsem musel hodně zvýšit hlas a museli jsme si vyříkat nějaké věci. Zachytili jsme nástup do druhého poločasu. Dali jsme třetí gól a od té doby jsme byli ve všem jasně lepší. Pak jsme si fotbal konečně užili. Ale v první půli to rozhodně nevypadalo na tak vysoké vítězství“.

Zavidov: A. Kraus – L. Kapoun, Havel, V. Beneš, P. Šíma (73. Jelínek) –  Hanych, Dvořák (63. Jančařík), Klouček (66.Vanický), Žďánský – Korčák, Krejčí. Trenér: Daniel Devera