Důležitá domácí výhra!

FC 05 Zavidov – Mníšek pod Brdy 2:1 (2:1)

V dalším kole I. A třídy hostili zavidovští fotbalisté v pomyslném souboji o šest bodů tým Mníšku pod Brdy, který měl před vzájemným duelem o dva body více (20).

Vstup do zápasu se domácím herně povedl. Byli aktivnějším i fotbalovějším týmem. Vytvořili si i několik šancí, ale zakončení vázlo. Žďánský uvolnil Korčáka, jehož střela byla zablokována. Přesto se Zavidovští po jedenácti minutách mohli radovat. D. Štiller našel přesnou přihrávkou před velkým vápnem Jančaříka, který zamířil přesně k tyči – 1:0. Za deset minut bylo ještě veseleji. Korčák si ve vápně zpracoval vhazování. Obtočil se kolem obránce. Prošel k brance, odkud naservíroval přesnou přihrávku Jančaříkovi, jemuž stačilo pouze nastavit placírku – 2:0. Radost domácích ale vydržela pouze minutu. Hosté zahrávali trestný kop. Obrana nechala osamoceného Maška, který bez větších potíží prostřelil Kuklu – 2:1. V dalším průběhu Mníšek hrozil hlavně ze standardních situací, které ale obrana domácích někdy i se štěstí odvrátila.

Ve druhé části jako kdyby na zavidovské fotbalisty dolehla tíha zodpovědnosti, že musí tento zápas vyhrát. Ze hry se vytratila lehkost. Tým se zaměřil na obranu, což vyhovovalo soupeři, který se dlouhými nakopávanými míči tlačil za vyrovnáním. V 72. mohl dát výsledku definitivní podobu Korčák, ale neproměnil pokutový kop, který byl nařízen za sražení Žďánského. V posledních deseti minutách Zavidov významně podržel brankář Kukla, který zlikvidoval dvě velké šance Mníšku.

Bedřich Koch: „Jsem rád, že jsme těžké a důležité utkání zvládli, ale rozhodně nemáme vyhráno. Situace v dolní polovině tabulky je hodně vyrovnaná a bude potřeba každý bod. Kluci za bojovnost zaslouží pochvalu, na druhou stranu mě mrzí velké množství neproměněných šancí.“

Zavidov: Kukla – Vanický, Polák, Hornof, L. Kapoun – D. Štiller (52. P. Čech ml.), Knor (88. Vitner), Klouček, Žďánský – Jančařík (65. V. Beneš), Korčák. Trenér: Bedřich Koch. -tělo-