Závěrečný tlak přinesl výhru

FC 05 Zavidov – Mongeo Podlesí 3:1 (0:0)

V 11. kole I. A třídy hostili zavidovští fotbalisté hráče Mongeo Podlesí. Trenér Bedřich Koch postrádal zkušené V. Beneše a Vanického, ale ani to nakonec nebylo rozhodující.

Neuběhly ani dvě minuty, kdy zatáhl Koch míč do vápna. Od brankové čáry jej vrátil v druhé vlně nabíhajícímu Žďánskému, který z devíti metrů těsně minul vzdálenější tyč. V dalším průběhu měli hosté víc míč na svých kopačkách, ale nebezpečnější byly domácí brejky. Ve 35. mohli jít hosté do vedení. Do vápna si zaběhl na kolmici Hájek, ale Kukla byl včas venku z branky. Míč zblokoval a Vitner jej odkopl do bezpečí.

Na góly se čekalo až do druhého dějství. V 52. u střídačky hostů faulován Koch. K míči se postavil D. Štiller, který poslal do vápna prudký míč, na který naskočil Korčák a lehkou tečí zmátl brankáře – 1:0. Za čtyři minuty bylo ale vyrovnáno. Vitner se se soupeřem tahal ve vápně při rohu za dres a rozhodčí zapískal penaltu, ze které Kuba srovnal – 1:1. V tu chvíli zavládly u domácích emoce, ale v závěru už se věnovali fotbalu, což rozhodlo. Osm minut před koncem vysunul Jančařík Korčáka, který šikovně obstřelil brankáře – 2:1. Za minutu bylo ještě veseleji. Do míče se na dvaceti metrech opřel Koch a parádní ranou vymetl šibenici – 3:1. Závěrečné minuty a nastavení domácí přečkali bez úhony a připsali si tři body.

Bedřich Koch: „Skláním se před celým týmem. Před jeho charakterem. Porazili jsme soupeře, který byl fotbalový, ale kluci dokázali vyhrát ohromnou bojovností na hranici sebeobětování. Pro nás jsou strašně důležité tři body. Zároveň gratuluji svému synovi ke krásnému gólu.“

Zavidov: Kukla – Vitner, Z. Šmíd, Klouček, L. Kapoun – D. Štiller, Dvořák (88. A. Kraus), Koch (86. Knor), Jančařík – Korčák, Žďánský. Trenér: Bedřich Koch. -tělo-