Na úvod sezony porážka v Tochovicích

SK Tochovice – FC 05 Zavidov 3:0 (2:0)

V 1. kole I. A třídy odjeli zavidovští fotbalisté na hřiště nováčka soutěže – do Tochovic. Domácí ale moc jako nováček působit nebudou, protože mají ve svých řadách řadu zkušených hráčů z Příbrami – Štochla, Huňu, Jendrušáka, Ivaníka či bratry Molnáry.

Prvních dvacet minut bylo ale v režii svěřenců trenéra Bedřicha Kocha, kteří dobrou defenzivou nepouštěli domácí do šancí, naopak hrozili dobrými útočnými akcemi, kterým ale bohužel chybělo buď přesnější zakončení nebo lepší příprava v podobě přesnější finální přihrávky. Jednu šanci si vytvořili také domácí, ale A. Kraus bravurním zákrokem své spoluhráče podržel. První branka padla ve 25. min., kdy domácí zahrávali rohový kop. Na přední tyči se hlavou prosadil Štochl, a byť si A. Kraus na míč letící pod břevno sáhl, tak jej mimo tyče nevytěsnil – 1:0. Za dvě minuty bylo ještě hůře. Klouček v tvrdém souboji vypíchl míč na aut. Domácí ale nelenili. Rychle rozehráli do otevřené obrany a Partika střelou z vápna prostřelil A. Krause – 2:0. Hned po rozehrání mohl snížit Žďánský, kterého uvolnila Kochova kolmice, ale mladý zavidovský útočník ze strany brankáře neprostřelil.

Hosté vstoupili do druhé části s touhou vrátit se do zápasu, ale jejich plány vzaly za své po pěti minutách, kdy přišla rychlá akce domácích. Ježek vnikl ze strany do vápna a prostřelil A. Krause – 3:0. Zavidovští vrhli všechny síly do útoku, což byla voda na domácí mlýn. Tochovičtí se díky otevřené obraně soupeř dostali do dalších tří šancí, ale nepřesná koncovka už skóre nepřinesla.

Bedřich Koch: „Domácí vyhráli zaslouženě. Mají zkušený tým, který bude hrát v popředí tabulky. Bohužel jsme nebyli v ideálním složení, protože se nám v týdnu na tréninku zranili Vanický a Jančařík a museli jsme improvizovat se sestavou. Kluci ale za bojovnost zaslouží pochvalu. Trochu mě mrzí, že jsme z úvodního tlaku nevstřelili gól. Neříkám, že bychom vyhráli, ale zápas mohl mít jiný průběh.“

Zavidov: A. Kraus – P. Šíma, V. Beneš, Klouček, Devera (46. Knor) – D. Štiller, Koch, Dvořák, Čech st. (62. Vitner) – Korčák, Žďánský. Trenér: Bedřich Koch. -tělo-