Na úvod výhra na penalty

Sokol Nespeky – FC 05 Zavidov 1:1 (1:1) pk 2:3

V prvním kole I. A třídy odjeli zavidovští fotbalisté na horkou půdu Sokola Nespeky i s posilami Exnerem,Kloučkem a Žďánským a na stoperu se objevil po zranění vracející se Vladimír Beneš, který ale těsně před poločasem špatně došlápl a do druhé části nenastoupil.

První minuty přinesly opatrný fotbal. Domácí hrozili hlavně po nakopávaných míčích za obranu. V 11. min. nezachytila zavidovaská defenziva takový křížný míč. Kukla špatně vyběhl a pro Kupšu nebyl problém dostat míč do sítě – 1:0. Chvilku na to neudržel Kukla nervy vůči rozhodčímu, který odpískal v pokutovém území nepřímý volný kop. Jedenáct hráčů Zavidova stojících na brankové čáře ale míč do branky nepustilo. Za minutu bylo srovnáno. Hvězda se uvolnil na levé straně. Přetaženým centrem našel u zadní tyče Korčáka, jehož hlavička byla nechytatelná – 1:1. Po hodině hry mohli jít hosté do vedení. D. Štiller zahrával rohový kop. Do vzduchu se nevýše „vyšrouboval“ Klouček, ale těsně minul. Pět minut před přestávkou stálo u hostů štěstí, když míč zastavila spojnice břevna a tyče.

Druhý poločas nepřinesl moc krásný fotbal. Domácí se stále snažili o nakopávané míče, se kterými si ale zavidovská defenziva poradila. Jediný vzruch přinesla 81. minuta, kdy uviděl Vanický druhou žlutou kartu a musel předčasně pod sprchy. Domácí ale více jak desetiminutovou přesilovku (včetně nastavení) nevyužili.

O bonusovém bodu navíc tak rozhodovaly penalty. V nich se střelci moc neukázali. Kopalo se sedm sérii. Po základních pěti byl stav 2:2. V zavidovském dresu proměnili Geier a Polák. Neúspěšní naopak byli Ryšlavý, Korčák a Žďánský. Šestou penaltu nedal ani Hvězda, stejně jako domácí hráč, tak tak rozhodující pokutový kop proměnil suverénně Dvořák, a jelikož domácí byli opět neúspěšní, vezou Zavidovští dva body.

Jaroslav Hamouz: „Dnešní zápas moc fotbalové krásy nepobral. Na obou stranách byla řada nepřesností. Chyběla sehranost. Prostě to bylo takové syrové, proto je remíza zasloužená. Penalty jsou loterie a k nám se tentokrát otočila štěstěna čelem. Jinak vzhledem k průběhu a řízení zápasu jsou dva body maximem, co jsme mohli získat.“

Zavidov: Kukla – Vanický, V. Beneš (44. Krejza. 88. Ryšlavý), Polák, Hvězda – Žďánský, D. Štiller (60. Dvořák), Klouček, Jančařík (50. Geier) – Exner (82. Loula). Korčák. -tělo-