Kukla s Korčákem řádili

FC 05 Zavidov – Všenorský SK 6:3 (4:3)

Ve 12. kole I. A třídy přivítal Zavidov na svém hřišti souseda v tabulce – Všenorský SK. Po čtyř zápasové sérii porážek už chtěli domácí naplno bodovat. Trenér Jaroslav Hamouz se rozhodl k několika změnám v sestavě, které se posléze ukázaly jako povedený tah.

Kdo přišel o pár minut pozdě, tak neviděl první gól. Dan Štiller se proměnil ve dvorního nahrávače Tomáše Korčáka. Poprvé jej vysunul již ve 2. minutě a „Korry“ mazácky obstřelil brankáře – 1:0. Hned z protiútoku mohlo být vyrovnáno, ale Kukla bravurním způsobem zneškodnil pokutový kop nařízený za ruku. Trest domácích přišel v 6. min., kdy D. Štiller vysunul Korčáka, který kolem stojné nohy brankáře poslal míč do sítě – 2:0. Ve 14. si to tito dva hráči zopakovali a nad Zavidovem zavládlo uspokojení – 3:0. Hosté ale nesložili zbraně a během dvou minut se vrátili do zápasu. Nejprve Kukla podcenil střelu z trestného kopu ze strany a míč skončil pod břevnem – 3:1. Hned za minutu chybovali domácí ve středu hřiště při rozehrávce. Přišel rychlý kontr a přesná střela z vápna k tyči, na kterou byl Kukla krátký – 3:2. Klid do zavidovských řad měla přinést 37., kdy D. Štiller opět hledal Korčáka, který ale míč pustil za sebe a skluzující Krejza zajistil Zavidovu opět dvoubrankové vedení – 4:2. Bohužel jen na tři minuty. Domácí opět chybovali a hosté se dorážkou z malého vápna opět dostali na dostřěl – 4:3.

Začátek druhé části patřil hostům, kteří si vytvořili tlak a i šance, ale Kukla byl v těchto momentech klíčovou osobou domácích. Vysvobození přinesla 61., kdy Krejza našel přesnou přihrávkou Pichnera, který sice nejprve nastřelil brankáře, ale dorážkou už síť rozvlnil – 5:3. Od tohoto okamžiku se domácí uklidnili a v závěru přidali ještě šestý gól. Korčák vysunul P. Šnídla, který byl ve vápně faulován a sám postižený z penalty pečetil zavidovské vítězství – 6:3.

Jaroslav Hamouz: „Pro diváky to musela být parádní podívaná, ale pro nás na lavičce to bylo psychicky hodně náročné. Je to velice důležité vítězství, které bylo spíš vybojováno, než uhráno fotbalově. Ale v naší situaci to bylo potřeba. Po dlouhé době bylo vidět, že tým táhne za jeden provaz a a každý maká za druhého. Proto musím být spokojen.“

Zavidov: Kukla – Vanický, Liprt, Z. Šmíd, Hvězda (65. Devera) – Pichner, D. Štiller (80. Falout), Jančařík, Krejza (62. P. Čech st.) – Korčák, M. Urik (71. P. Šnídl). Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-