Po přestávce došla pára

Zavidov – Jílové 1-2 (1-0)

branka:Falout

fotky ze zápasu ve fotogalerii…

V 10. kole I. A třídy přivítal Zavidov na svém hřišti souseda v tabulce – FC Jílové. Domácí na svého soupeře ztráceli jeden body, a tak byl úkol jasný. Přeskočit jej a usadit se v klidných vodách tabulky.

Prvních deset minut bylo ze strany domácích parádních. Hosté nevěděli kam dřív skočit a bylo jen dílem velkého štěstí, že neinkasovali. V tomto období se do vyložených šancí dostali P. Šnídl, Hrubý a dvakrát Falout. Bohužel pro domácí, na tabuli svítilo stále 0:0, což se později ukázalo jako rozhodující. V 16. min. sice Jančařík ve středu hřiště vybojoval míč pro Falouta, který se protáhl do vápna a zamířil přesně k tyči – 1:0. To ovšem bylo ze strany domácích vše. Těsně před odchodem do kabin špatně vhodil Hvězda na půlce aut. Liprt uklouzl, ale hostující útočník únik neproměnil.

Během prvního poločasu předvedli hosté při standardních situacích neobvyklou věc. Na centrované míče chodil i dvoumetrový brankář Jílového. Hned po pěti minutách druhé části udělali domácí chybu v rozehrávce, kterou Pichner hasil odkopem na roh. Na centrovaný míč si naskočil právě brankář hostů a hlavou srovnal – 1:1. Domácí byli jako opaření a začali zmatkovat. Přesto měli dvě velmi slibné šance jít do vedení, ale hlavička Falouta a střela D. Štillera těsně minuly branku. Trest přišel v 69., kdy domácí obrana nezachytila kolmici. Kukla pádem pod nohy ještě první šanci zneškodnil, ale na dorážku už byl krátký – 1:2. Domácí sice nesložili zbraně, ale jejich hře chyběla lehkost. I tak měl v poslední čtvrthodině Vanický třikrát na hlavě vyrovnání. Ani jednou ale netrefil prostor tří tyčí, a tak odešli Zavidovští potřetí za sebou poraženi.

Jaroslav Hamouz: „Jsem velmi zklamán. Jak s přístupem na trénink, tak k zápasu. Pokud si hráči myslí, že tuto soutěž mohou hrát bez tréninku, tak jsou na velikém omylu. Ve druhém poločase nám došly síly a díky naivním chybám jsme prohráli. Přitom po deseti minutách jsme měli vést o dva, tři góly a zápas v klidu dohrát. Místo toho se naše hra zhroutila jak domeček z karet.“

Zavidov: Kukla – Liprt – Pichner, Vanický, Hvězda – D. Štiller (77. Korčák), Jančařík, Devera, J. Hrubý (72. Koc) – Falout, P. Šnídl. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-