Zasloužená výhra s Kladnem

FC 05 Zavidov vs Novo Kladno 3:1 (1:1)

V 5. kole přivítal na svém pažitu domácí tým celek z Kladna, který v minulém kole porazil Hýskov. 

Začátek utkání nepřinesl pro diváky žádnou podívanou, ale s postupem času začal Zavidov přebírat taktovku nad hrou a ohrožovat branku soupeře. V 12. minutě se prosmýkl po pravé straně D. Štiller, ale jeho centr si nenašel spoluhráče a proletěl celým pokutovým územím. Do slibného zakončení se dostal Škyta a Špička, ale jejich střely postrádaly přesnost a hostující brankář si s nimi snadno poradil. Zavidovští si začali vyvíjet tlak, který vyústil ve vedoucí branku, když se k odraženému míči dostal Jan Škyta a nekompromisní střelou pod břevno nedal kladenskému brankáři šanci 1-0. Ve 43. minutě zahrávali domácí rohový kop, který se odrazil k hráči Kladna, ten vysunul kolmou přihrávkou svého spoluhráče, který se řítil sám na Kuklu a s přehledem střelou na zadní tyč srovnal na 1-1. 

Druhý poločas byl v režii domácích hráčů, kteří po celých 45 minut tlačili Kladno na svoji polovinu a hosté se spoléhali zejména na nebezpečné protiútoky. V 50. minutě utekl po levé straně Pichner, ale jeho centr vystihl hostující brankář. Hosté měli největší šanci v 57. minutě, kdy se po pravé straně dostal kladenský útočník před Kuklu, který včasným vyběhnutím zachránil své spoluhráče. V 63. minutě si vyměnil míč Beneš s Hamouzem, ten vyslal rychlonohého Škytu do protiútoku, který krásnou nahrávkou vyzval Tomáše Korčáka, který přesnou střelou poslal domácí opět do vedení 2-1. Hřebíček do rakve hostů zatloukl opět Jan Škyta, který z pokutového kopu po faulu na Boka poslal brankáře na druhou stranu a upravil tak skóre na 3-1 pro domáci. 

Sestava: Kukla – Koc, Beneš, Hamouz, Pichner – Štiller D. (55. min. Bok), Špička, Liprt, Hvězda (65. min. Krejza) – Korčák (70. min. Skoupý), Škyta
 
Branky: 2 – Škyta, 1 – Korčák 
 
Trenéři: Pichner, Hamouz