Doksy odjíždějí ze Zavidova s prázdnou

FC 05 Zavidov vs SK Doksy 2:0 (1:0)

Ve 2. kole nejnižší krajské soutěže nás čekal celek z nejtěžších – SK Doksy.

Od úvodního hvizdu začal zápas svižně a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Hosté s postupem času začali přebírat otěže hry, ale jejich veškeré akce končily nepřesnou finální nahrávkou, případně špatným zakončením. Ve 12. minutě se do první vážnější šance dostali domácí, Korčák pláchl hostujícím zadákům, jeho centr pouze vyrazil brankář na úroveň penalty a Jan Škyta umístěnou střelou k pravé tyči poslal domácí do vedení 1:0. Doksy hrozily zejména ze standardních situací, ale žádná z nich si nenašla cestu za záda dobře chytajícího Kukly. Největší šanci v prvním poločase měli hosté ve 37. minutě, kdy se na levé straně uvolnil hostující útočník, centrem našel nabíhajícího spoluhráče na vápně, který chtěl ještě posunout míč spoluhráči vpravo, ale Bok na poslední chvíli odkopl do zámezí. V závěru poločasu měli domácí obrovskou šanci, ale Korčákovi chyběl krůček, a tak do kabin šli domácí za stavu 1:0.

Druhý poločas začal nejlépe jak mohl. Ihned po 6 minutách hry vysunul Liprt po pravé straně Škytu, který přesným centrem našel Tomáše Korčáka a ten chladnokrevně zvýšil na 2:0. Doksy se snažily o snížení, ale v jejich záměru jim bránila dobrá defenzivní hra domácích v čele s brankářem Kuklou, který v 62. minutě zneškodnil dobře zahraný trestný kop a o několik minut vyškrábl střelu zpoza vápna na tyč. Když ani v 78. minutě se hostující hráči nedomluvili ve vápně a velká šance skončila nepovednou střelou doprostřed Kuklovy svatyně, tak zahrozili domácí opět rychlým protiútokem na jehož konci byl Urik, ale stav zůstal nezměněn. V 83. minutě zahrával Škyta ze slibné vzdálenosti trestný kop, ale střela měla rugbyové parametry. V závěrečných minutách se nestalo nic významného, a tak si Zavidov připsal na své konto cenné 3 body proti silnému soupeři, kterým byly Doksy.

Sestava: Kukla – Liprt, Beneš, Hamouz, Pichner (82. Štiller D.) – Špička (75. Hvězda), Bok (65. Krejza), Devera, Urik – Korčák, Škyta