20. výročí vzniku fotbalu v Zavidově

Dne 20. 6. 2015 od 14.00 h. proběhly v našem areálu oslavy 20. výročí vzniku fotbalu v Zavidově.

V rámci oslav převzali p. Jiří KRAUS a p. Radek FOLDA (zastoupen svým otcem) zakladatelé zavidovského fotbalu pamětní listy z rukou předsedy FC 05 Zavidov p. Pavla ŠÍMY, jako ocenění za to, že byli tak odvážní a fotbal v Zavidově založili.

Oceněni pamětními listy byli i fanoušci p. Jiří BUREŠ, p. Pavel GAZŮR a p. Václav RAJGL, kteří věrně doprovází naše týmy po fotbalových toulkách již od roku 1995. Dortem a upřímným poděkováním byl za 20. odehraných sezon v dresu FC 05 Zavidov odměněn p. Daniel DEVERA.

Vzpomenuti byli p. Josef NACHTIGAL, p. František VACEK, p. Jiří KRAUS, p. Václav ŠÍMA, p. Jan HLUŠIČKA, kteří již bohužel nejsou mezi námi.

Všichni přítomní byli seznámeni s historickými úspěchy fotbalových týmů Zavidova.

Po oficiální části vystoupili se svým kulturním pásmem pod vedením p. Jany GAZŮROVÉ svěřenci z Domova DOMINO, kterým náleží obrovské poděkování a respekt k nim samým za předvedené vystoupení.

Následoval 1. Fotbalový zápas, ve kterém se představil pod vedením p. Jaroslava KOCE a p. Martina DIEPOLDA tým přípravky. Soupeřem jí byl tým SKP Rakovník. Obě mužstva předváděla zajímavý mládežnický fotbal, za což byla oceněna potleskem diváků.

Při odchodu ze hřiště si naši nejmenší měli možnost plácnout s aktéry druhého klání, jímž bylo utkání zavidovských žen proti veteránům zavidovské kopané, kteří nastoupili k utkání v domácích zástěrách. Utkání nabídlo mnoho zajímavých momentů. Za zmínku stojí posílení dámského týmu zdejšími muži v dámských parukách, bravůrní zákroky brankářky, či několik vstřelených gólů na obou stranách. Nádherné představení těchto týmů ocenili diváci potleskem.

Na zápas žen proti mužům navazovala soutěžní exekuce pokutových kopů o lahvinku na zakladatele zavidovské kopané, Jiřího KRAUSE v podání všech dam, která odehrála fotbalové utkání proti veteránům. Dámy opět předvedly, že míč jim není cizí a Jíří Kraus se měl se svými kily v brance co ohánět. Vítězkou tohoto rozstřelu se stala Petra WITTMANNOVÁ.

Fotbalový program uzavíralo utkání nazvané „Souboj TITÁNŮ aneb GAZŮR vs. RAJGL“. Oba hlavní aktéři měli k dispozici týmy tvořené z bývalých, současných a snad i budoucích hráčů Zavidova. Utkání mělo od samého začátku vše, co k takovým to derby patří. Nechyběly pohledné akce, krásné góly, podvodné manévry a emoce na obou střídačkách. O vítězi tohoto klání nakonec rozhodovaly pokutové kopy, jelikož v normální hrací době utkání skončilo 6:6. Šťastněji z tohoto souboje vyšel tým Václava RAJGLA, který se nakonec stal vítězem utkání v poměru 6:7. Utkání splnilo svůj účel, všichni se bavili a odešli ze hřiště nezraněni a zdraví.

Zvláštní poděkování patří p. Jiřímu RENDLOVI, který s noblesou sobě vlastní odřídil všechna hraná utkání, nezkazil žádnou srandu a sám několik komických situaci inicioval.

Následovala krátká pauzička na sprchu, občerstvení a rychlý přesun do stanu, kde si kapela Nejdem, připravila pro všechny přítomné milé překvapení v podobě premiérové interpretace zavidovské hymny, k níž text a hudbu složil p. Jiří KRAUS.

Tato píseň orámovala konec oficialit a plynulý přechod do volné zábavy pod taktovkou skupiny NEJDEM až do brzkých ranních hodin.

Za to, že během oslav nikdo netrpěl hlady, vděčíme p. Tomáši VLKOVI, který plnil naše žaludky steaky, klobáskami a gulášem. DĚKUJEME!!!

O včasný přísun tekutin všem přítomným se staraly s bravurou sobě vlastní týmy p. Františka ŠMIDA a p. Zděnka KOVÁCSE. DĚKUJEME!!!

Samostatnou kapitolou celé akce jsou její organizátoři, bez jejichž zapálení, píle, nadšení a času by k takto krásným oslavám fotbalu v Zavidově vůbec nedošlo.

DĚKUJEME p. Františkovi ŠMÍDOVI A p. Miroslavu ŠINDLEROVI !!!

„Víme, kolik Vás to stálo času a sil, moc si toho vážíme a jsme rádi, že jste jedni z nás“!!!