Kukla zaslouží absolutorium

Union Cerhovice – FC 05 Zavidov 2:2 (0:1)

V dalším kole I. A třídy odjeli hráči Zavidov bojovat o pomyslných šest bodů do Cerhovic. Zavidovští před tímto kolem měli na dvanáctém místě na svém kontě dvacet bodů. Poslední Cerhovice osm, ale ty dokázaly v zimní přestávce významně posílit. Největším přínosem je určitě bývalý novostrašecký kanonýr Karel Franěk.

Vstup do zápasu měli domácí výborný, ale v brance Zavidova stál ještě lepší Kukla, který hned po minutě zlikvidoval pádem pod nohy šanci Fraňka. Neuběhla ani minuta, když se po rohovém kopu dostal k míči Franěk, ale Kuklu zachránilo břevno. Poté se na půlhodiny fotbal vytratil. Domácí pouze nakopávali míče, se kterými si zavidovská obrana dokázala poradit. Naopak hostům chyběla přesnější překvapivá přihrávka. Těsně před odchodem do kabin vykopl Kukla dlouhý míč na Škytu, který využil nedorozumění stoperů a bombou z osmi metrů prostřelil brankáře – 0:1.

Hned po třech minutách druhé části utekl Škyta. Zpětnou přihrávkou našel Poláka, který jen těsně minul. Poté přišly dva parádní zákroky Kukly, který nejprve pádem pod nohy zneškodnil první šanci a po následném rohu bravurně zlikvidoval hlavičku Fraňka. V 64. vysunul D. Štiller Korčáka, který vnikl do vápna, ale jeho přihrávka na Škytu, jenž by zakončoval do prázdné branky, byla nepřesná. V 65. opět vykopl Kukla dlouhý míč na Škytu, který se uvolnil. Naservíroval míč k zadní tyči na nabíhajícího D. Štillera, jenž nezaváhal – 0:2. Radost hostů ale trvala jen sedm minut, když Franěk přesnou hlavičkou vrátil domácí do zápasu – 1:2. Klíčový okamžik přišel v 77., kdy utekl Korčák od půlky, ale nastřelil jen vyběhnuvšího brankáře. Hned z protiútoku vybojovali domácí rohový kop, a proti přesné hlavičce, byl jinak vynikající Kukla, bezmocný – 2:2.

Jaroslav Hamouz: „Nebyl to vůbec jednoduchý zápas a remíza je určitě spravedlivá, na čemž jsme se shodli i s domácím trenérem. Domácí měli výškovou převahu a jejich styl nakopávaných míčů nám vůbec nevyhovoval. Fotbal místy plakal. Nebylo k vidění mnoho pohledných kombinací, či tří, čtyř přihrávek za sebou. Na druhou stranu vezeme bod od soupeře, který hraje o život. Nás mohou mrzet neproměněné šance, ale na druhou stranu, nebýt fantastického výkonu Jardy Kukly, tak jsme mohli i prohrát.“

Zavidov: Kukla – Liprt – Z. Šmíd, M. Kučera, Jančařík – D. Štiller, Dvořák, Polák, Krejza (70. Ryšlavý) – Korčák, Škyta (85. Blecha). Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-